Bedava Forum: Yetkinforumun Destek Forumu
Yetkinforum'un destek forumuna hoş geldiniz Smile

Eğer üye iseniz lütfen giriş yapınız, eğer henüz üye değilseniz ve forumdan tam olarak yararlanmak istiyorsanız bizim topluluğumuza katılabilirsiniz

Bu forum gibi ücretsiz forum kurmak
Bedava Forum: Yetkinforumun Destek Forumu
Yetkinforum'un destek forumuna hoş geldiniz Smile

Eğer üye iseniz lütfen giriş yapınız, eğer henüz üye değilseniz ve forumdan tam olarak yararlanmak istiyorsanız bizim topluluğumuza katılabilirsiniz

Bu forum gibi ücretsiz forum kurmak
Forumotion support forum

Redirection...
Öğretici Konular Ara...
Sorularınızın Cevaplarını daha kolay bulabilmek için bu arama yerini kullanabilirsiniz !

Görünüm olarak :

Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» [Önemli] Türk destek forumunda artık destek verilmeyecektir.
[Yeni güncelleme] Tüm forumlara 25  yenilik eklenmistir EmptySalı 12 Ekim 2021 - 23:12 tarafından ankatr

» Çok Acil Bir Yardım Çağrısı
[Yeni güncelleme] Tüm forumlara 25  yenilik eklenmistir EmptyÇarş. 20 Ara. 2017 - 19:27 tarafından maxivizyonum

» Domain hakkinda
[Yeni güncelleme] Tüm forumlara 25  yenilik eklenmistir EmptyÇarş. 20 Ara. 2017 - 17:50 tarafından maxivizyonum

» Yıllar Önce Açtığım Siteye Ulaşamıyorum Kapatmak İstiyorum.
[Yeni güncelleme] Tüm forumlara 25  yenilik eklenmistir EmptyCuma 15 Eyl. 2017 - 23:08 tarafından Percy

» Profil alani
[Yeni güncelleme] Tüm forumlara 25  yenilik eklenmistir EmptyPerş. 25 Mayıs 2017 - 1:37 tarafından snappy

» Portal istek
[Yeni güncelleme] Tüm forumlara 25  yenilik eklenmistir EmptyCuma 19 Mayıs 2017 - 8:06 tarafından Kertelek

» Kategorilerin üzerine duyuru
[Yeni güncelleme] Tüm forumlara 25  yenilik eklenmistir EmptyC.tesi 13 Mayıs 2017 - 16:29 tarafından Maxelle

» SSL Sertifika güvenli değil htpps
[Yeni güncelleme] Tüm forumlara 25  yenilik eklenmistir EmptyPerş. 11 Mayıs 2017 - 17:04 tarafından Atiim

» Anasayfa Son Mesajlar Çerceve
[Yeni güncelleme] Tüm forumlara 25  yenilik eklenmistir EmptyPaz 7 Mayıs 2017 - 1:14 tarafından Maxelle

Bedava forum kurmak
Facebook/Twitter
[Yeni güncelleme] Tüm forumlara 25  yenilik eklenmistir Twitter   [Yeni güncelleme] Tüm forumlara 25  yenilik eklenmistir Facebook_boton
[Yeni güncelleme] Tüm forumlara 25  yenilik eklenmistir 85243212  [Yeni güncelleme] Tüm forumlara 25  yenilik eklenmistir Dailym10

Similar topics

[Yeni güncelleme] Tüm forumlara 25 yenilik eklenmistir

[Yeni güncelleme] Tüm forumlara 25  yenilik eklenmistir Empty [Yeni güncelleme] Tüm forumlara 25 yenilik eklenmistir

Mesaj tarafından Paradiz Cuma 30 Ekim 2009 - 18:09

Yeni güncelleme

Herkese merhaba,

Herkesin bu kadar çok beklediği yenilikler çok yakında yönetim panelinize eklenecektir ! Bu yeniliklerin çoğu Türkçe,fakat İngilizce olan cümleler olabilir. En kısa zamanda tüm paneli Türkçe yapmaya çalışacağım.

Ayrıca, Yetkinforum size bir jest yapmıştı : 1 hafta forumlarda olan reklamları çıkartmıştı. Bu jestin süresi sonra ermiştir ve bu cuma 30 Eyl. 2009 reklamlar tekrar eklenmiştir. Bu reklamların neye işe yaradığını merak ediyorsanız : bu reklamlar ve alt linkler Yetkinforum'un kazancıdır Wink

İşte yenilikler, umarım beğenirsiniz.

1. Artık Google Analyctics kodunuzu ekleyebilirsiniz : Yönetim paneline yeni bir şık eklenecektir ; Google Analyctics. Bu şık tüm versiyonlar için geçerlidir ve kodu eklemek için modelerin açık olması gerekmez !
      (Yönetim Paneli » Genel Yönetim » Statistik » Google Analytics)

Spoiler:

2. Forumun hitini arttırmak için yardımlar : Yönetim panelinin ana sayfasına yeni ikonlar eklenecektir.

Spoiler:

3. Artık admin yeni üyeliklere sınır koyabilecektir : IP adresinden ve bir günlüğüne yeni üyeliklere sınır koyabilir. Bu sınır sadece 24 saat için geçerlidir.
      (Yönetim Paneli » Genel Yönetim » Forum » Güvenlik)

Spoiler:

4. Galeri bölümünün resimler/renkler yönetimi « Resimler ve Renkler yönetimi » bölümüne taşınmıştır :
      (Yönetim Paneli > Afiş asmak > Renkler ve Resimler > Resim yönetimi)

Spoiler:
      +
      Spoiler:

5. Üyeleri banlamak için yeni bir panel oluşturulacaktır : Bu panel sadece yöneticiler için yapılmıştır. Bu panel ile admin istediği üyeyi banlayabilir veya banını kaldırabilir. Üyeyi bulmak ve banlamak için 3 seçeneğiniz vardır : kullanıcı adı / e-posta adresi / IP adresi. Ayrıca, üyenin banını kaldırmak için, tarihi de seçebilirsiniz. Belirttiğiniz tarihte üyenin banı kalkacaktır.
      (Yönetim Paneli > Kullanıcı Yönetimi & Gruplar > Kullanıcı Yönetimi > Ban Kontrolü)

Spoiler:

6. Yönetim paneline yeni bir kategori eklenecektir : « Forumun promosyonu » : Bu bölümde arkadaşlarınıza ve tanıdıklarınıza e-mail ile, facebook / Netlog gibi siteler ile veya forumdan davetiye gönderebilirsiniz !
      (Yönetim Paneli > Genel Yönetim > Forumun Promosyonu > Arkaşlarimi davet etmek)

Spoiler:
      Örnek olarak :
      Yahoo ile arkadaşlarımı çağırabilirim : {resim}
      Forum Yahoo hesabıma online oluyor : {resim}
      Ve arkadaşlarımın e-posta adreslerini liste olarak gösteriyor : {resim}
      Diğer siteler için ayni sistem uygulanıyordur : {resim}
      Ayrıca, forumunuzu tanıdıklarınızla paylaşabilirsiniz : {resim}

7. Artık bir konuyu paylaşabilirsiniz : örnek siteler » Twitter, Facebook, myspace,... Wink

Spoiler:

8. Forumunuzun görünüşünü değiştirebilirsiniz : Foruma tıkladığınızda kapıyı veya ana sayfayı gösterebilirsiniz : Kapı forumunuzda aktif olsa da, tıkladığınızda ana sayfa olarak göstermeye mecbur değilsiniz.
      (Yönetim Paneli > Afiş asmak > Anasayfa > Genel Bilgiler)

Spoiler:

9. “üyelerin IP adreslerini görmek”, artık üyelerinize bu yetkiyi verebilirsiniz : Forumun yöneticisi artık bu yetkiyi sadece adminlere, moderatörlere veya üyelere verebilir.
      (Yönetim Paneli > Kullanıcı Yönetimi & Gruplar > özel Izinler)

Spoiler:

10. Üyeler artık otomatik olarak bir gruba eklenebilir : Yönetici belirli bir mesaj seçtikten sonra, üyeler otomatik olarak o gruba eklenebilir. Fakat, bu sistem “Yöneticilerin Grubu” için geçerli değildir.
      (Yönetim Paneli > Kullanıcı Yönetimi & Gruplar > Gruplar > Grup Yönetimi)

Spoiler:

11. Üyelerin online süresi : Admin dakika olarak (maksimum 60 dk.) tüm üyelerin online süresine seçebilir. Üye bu sınırı geçtikten sonra, forumda online gözükmeyecektir.
      (Yönetim Paneli > Kullanıcı Yönetimi & Gruplar > Kullanıcı Yönetimi > Kullanıcıların seçimleri)

Spoiler:

12. Yetkililerin daha rahat bir şekilde IP adresi bulmaları için link eklenecektir : Üyelerin yolladıkları mesajlarda IP adreslerini görebiliyorsunuz. IP adreslerini daha rahat bir şekilde bulmak için yeni bir link eklenecektir.

Spoiler:

13. Yönetici üyelerin e-posta adresi ile iletişim kurabilecektir : Üyeler bu fonksiyonu aktif etmemişse de, Admin üyelerin e-posta adresi ile herkese ulaşabilecektir. Tüm üyelerin e-posta adresi profilde görünecektir. (Adresleri sadece adminler görebilir).

Spoiler:

14. Belirli bir mesajdan sonra özel mesaj kutunuz açılacaktır : Artık Admin özel mesaj kutularının açılması için sinir koyabilir. Üye bu siniri geçtikten sonra özel mesaj kutusu açılacaktır. (Maksimum : 200 mesaj).
      (Yönetim Paneli > Genel Yönetim > Mesajlar ve Epostalar > Özel Mesajlar)

Spoiler:

15. “Hatta” resimini göremek için yetki verebilirsiniz : Artık, forumun yöneticisi bu resimi istediği gruplara gösterebilir. Bu grupta olmayan üyeler, bu resimi göremezler. (Yönetim paneli > Kullanıcılar ve Gruplar > Özel İzler)

Spoiler:

16. Yetkililerin son yaptıkları işlemleri artık istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz : Forumunuzda yapılan işlemleri daha yakından kontrol etmek için, daha kaliteli bir araştırma yapabilirsiniz (IP adresi’den, tarih veya kullanici adi’dan arastirma yapabilirsiniz). Böylece forumda yapılan eylemleri daha kaliteli bir şekilde kontrol edebilirsiniz. (Yönetim Paneli => Genel Yönetim => Güvenlik)

Spoiler:

17. Kapı ismini artık değiştirebilirsiniz : “Kapı” yazısına istediğiniz ismi verebilirsiniz. Bunun için Yönetim Panelinde, “üst mönü” yazan yere tıklamalısınız. (Yönetim Paneli => Mödüller => Kapı & Widgetler => Kapı configürasyonu => Yapı)

Spoiler:

18. Mesajları ayıran çizgiyi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz : forumun yöneticisi normal bir çizginin yerine değişik motifler ekleyebilir. Bu çizgi tüm üyelerin imzaların üstünde gözükecektir + üyelerin profil sayfasında (mesaj olan yerlerde) bu çizgiyi bulabilirsiniz. (Yönetim Paneli > Genel yönetim > Mesajlar ve E-postalar> Configürasyon)

Spoiler:

19. Konulara Açıklama ekleyebilirsiniz : bu acıklamayı her hangi bir foruma tıkladığınızda görebilirsiniz ve her konu için bir acıklama yapılabilinir. ( Yönetim paneli » Genel Yönetim » Mesajlar ve Epostalar » Configürasyon).

Spoiler:
      +
      Spoiler:

20. Tüm sayfalarda, ilk mesajları göstermek : ilk sayfada olan ilk mesajları tüm sayfalarda gösterebilirsiniz.

Spoiler:

21. Resim ve Link eklemek için yetki verebilirsiniz : Yönetici bu yetkiyi her alt-forum izinlerinden verebilir. Yetki verilmeyen gruplar/üyeler resim veya link eklemeye calışırlarsa, resim/link otomatik olarak gizlenecektir.
      (Yönetim Paneli> Genel Yönetim > Kategoriler ve forumları> İzinler)

Spoiler:

22. Konularda, resimlerin otomatik küçülmesi : Yönetici artık yönetim paneli ile resimlerin maksimum boyutunu secebilir. Üyeler, adminin seçtiği boyuttan daha büyük bir resim koyarsa, resim otomatik olarak küçülecektir ve isterseniz, resimin üstüne tıklayarak gercek boyunu görebilirsiniz. Böylece forumunuzun görünüşü bozulmayacaktır ve resimler kesilmeyecektir ! (Yönetim Paneli > Genel Yönetim > Mesajlar ve Epostalar > Configürasyon)

Spoiler:

23. Bir mesajda “alıntı” seçeneğinin maksimum sayısını yöneticiler seçebilirler : Forumun yöneticisi artık “alıntı” seçeneğinin üyeler için,maksimum sayısını seçebilir. ( Yönetim paneli » Genel Yönetim » Mesajlar ve E-postalar » Configürasyon)

Spoiler:

24. Profil’den, özel mesaj kutunuzu kendiniz kapatabilirsiniz : Üyelerden özel mesaj gelmesini istemeyen kullanıcılar, özel mesaj konutusunu profil’den kapatabilir. Yanlız, Forumun yetkilileri, gerekli oldugu zaman, bu üyelere özel mesaj ile ulaşabilirler.

Spoiler:

25. Domaini olanlar için : Yönetim panelinde olan uyarı artık domainin bitmesinden 60 gün önce koyulacaktır : artık kötü sürprizlerden kurtulmak için, yönetim panelinde domainin bitmesinden 60 gün önce mesaj eklenecektir. (bu yenilik sadece alan adı olanlar için gecerlidir). Böylece, forumun yöneticisi domain hangi gün biteceğini 60 gün önce öğrenebilir.

Hayirli olsun king

© 2010 Yetkinforum.com
    Paradiz
    Paradiz
    Yetkinyönetmen
    Yetkinyönetmen

Kadın
    Uyarı yok

http://forum.forumactif.com/

- Similar topics